GDD 2011 Berlin: Podsumowanie

W miniony weekend w Berlinie odbyła się ostatnia impreza z cyklu Google Developer Day 2011. Wraz z poznańskim GTUG-iem miałem okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Czas na małe podsumowanie.

Venue

Na samym początku na uwagę zasługuje miejsce gdzie odbył się GDD. Berliński ICC, bo to właśnie ten kompleks wybrali organizatorzy, bez najmniejszych problemów pomieścił 2tyś przybyłych developerów. Przemieszczając się z sali do sali, uczestnicy mogli zatrzymać się przy różnego rodzaju stoiskach, zrelaksować się na specjalnie przygotowanych poduszkach czy spróbować swoich sił w różnego rodzaju grach na Xboxa 360. Jednym słowem nikt nie mógł się nudzić :)

Berlin ICC

Jeżeli chodzi o catering to należą się tu słowa uznania. Stoły pełne przekąsek, na każdym kroku lodówki z napojami, lunch na którym można było posilić się np. tortillą czy kebabem. Zwieńczeniem dnia było darmowe piwo dla każdego kto pojawił się na Google Developer Day.

Catering na GDD 2011

Event

Z konferencji nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Już podczas rejestracji uczestnicy dostawali koszulki oraz woreczek z żetonami na których znajdowało się 5 identycznych logotypów jednej z technologi Google. Zadaniem było uzbieranie 5 różnych żetonów co było równoznaczne z wygraniem nagrody w postaci Chromebooka.

Po śniadaniu wraz z towarzyszami udałem się do sali nr1 gdzie miał odbyć się Keynote. Niewiele można tu powiedzieć poza tym, że pochwalono się wynikami androida, aplikacji w jego markecie, danymi odnośnie Chorma, kolejnymi nowościami CSS, które notabene widziałem już podczas Google I/O, czy promowano berlińskie uniwersytety. Co mi się podobało to pomysł koszulki reprezentacji Niemiec z nr 5 i napisem HTML zamiast nazwiska, który z pewnością przyjął by się na polskich koszulkach gdyby … (Ze względu na techniczny charakter bloga, nie będę rozwodził się na tematy sportowe :)).

Keynote

Pozostała część dnia to wykłady podzielone na 5 ścieżek tematycznych: Android, Chrome & HTML5, Cloud, Google+, Universities of Berlin. Niema sensu rozpisywać się nad każdą z prelekcji zwłaszcza , że większość była już wygłaszana wcześnie i można je znaleźć w internecie. Nie zmienia to fakty, ze na live wszystko wygląda inaczej i warto było sobie co nieco odświeżyć. Warto jednak wspomnieć o prezentacji na temat Darta, która przyciągnęła sporo ludzi. Czy byli to przede wszystkim Java guys, jak zauważył jeden z kumpli? Pozostawiam pytanie bez odpowiedzi.

Jedna z prezentacji

Poniżej prezentuje linki do kilku prezentacji.

After Party

Na after party wejście mieli przede wszystkim członkowie GTUG-ów. Impreza odbyła się w C-Base, który sam zasługuje na osobny wpis. By zobaczyć jak tam wygląda odsyłam do albumu Daniela Mendalki na Google+. Od siebie powiem tylko, że ludzie którzy tworzą to miejsce są naprawdę świrami i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

C-Base

Podsumowanie

Krótko podsumowując, jeżeli w przyszłym roku ponownie nadarzy się okazja wyjazdu na Google Developer Day, na pewno z niej skorzystam.

P.S. Odsyłam do oficjalnej strony eventu, której wykonanie zasługuje na prawdziwy podziw. Szkoda tylko, że poza webkitem nie działa to poprawnie na firefoxie :(.